روغن صنعتی   | گریس   | مواد شیمیایی
تلفن تماس :74304-021

روغن شل | رویال داچ شل | Royal Dutch Shell Plc

روغن شل

روغن شل ( shell oila ) , قیمت روغن شل , نمایندگی شرکت شل در ایران : شرکت شل یک کمپانی نفت در کشور آمریکاست . این شرکت چند ملیتی ریشه انگلیسی – هلندی دارد . شرکت روغن شل دارای دفتر مرکزی بزرگ در تگزاس است که کارکنان و کارمندان زیادی در این شرکت مشغول به خدمت هستند و تقریبا حدود 24000 کارمند مشغول به کار هستند . هر شرکتی دارای لوگوی مخصوص به خود هست که شرکت روغن شل هم از آن بی بهره نیست . این شرکت دارای لوگوی مخصوص به خود است که از نام شرکت گرفته شده است و به شکل صدف است .

شرکت نفتی روغن شل در سراسر کشور آمریکا حدود 25000 پمپ بنزین دارد که رقم بسیار بالایی محسوب می شود . این کمپانی با شرکت نفتی کشور عربستان نصف نصف ( 50 % , 50 % ) شریک است . در آمد سالانه شرکت روغن شل بسیار بالاست و حدود 2 میلیارد دلار در آمد دارد . شرکت روغن شل دارای وب سایت رسمی  است , وب سایت کمپانی روغن شل www.shell.com  می باشد .

وقتی موتور شروع به استفاده از روغن می کند روغن در معرض  حرارت تجزیه و اکسیده شدن قرار می گیرد و در این صورت روغن پایه آن آلوده می شود و این امر باعث کاسته شدن از کیفیت آن می شود و به عبارتی مواد افزودنی پاک کننده هم مصرف می شود . به همین خاطر خاصیت پاک کننده , روانکاری , ناخالصی ها و جذب ذرات معلق کاهش پیدا می کند . به همین دلیل است که توصیه می شود در زمان های مختلف بعد از تمام شدن خواص روغن موتور ( بسته به نوع روغن موتور ) باید روغن موتور را تعویض کرد .

وظایف روغن شل

  • خنک کننده قطعات داخلی موتور
  • جلوی ساییدگی و پوسیدگی قطعات موتور را می گیرد
  • قطعات داخل موتور را از دود و رسوبات حفظ می کند
  • آب بندی بین پیستون و سیلندر
  • از قطعات موتور در مقابل خوردگی محافظت می کند
  • در دماهای مختلف به بالاتر رفتن کارکرد قطعات متحرک موتور کمک می کند

خرید روغن شل - روغن موتور شل

برای خرید روغن شل مرغوب , پارامترها و عوامل مختلفی مد نظر است که باید به آن ها توجه کرد . روغن موتور خوب باید دارای ضریب اصطکاک پایین و گرانروی مناسب باشد وبتواند روانکاری قطعات متحرک موتور و بخش های مختلف موتور را به خوبی انجام دهد . با خرید روغن شل می توانید به این امر تحقق ببخشید .

دسته بندی روغن شل براساس درجه گرانروی

روغن از لحاظ گرانروی به دو بخش عمده تقسیم می شود . دسته اول شامل تک درجه ای و دسته دوم به چند درجه ای ( چهار فصل ) تقسیم می شود . امروزه روغن موتور های تک درجه ای در بازار جای خود را به روغن موتورهای چهار فصل داده اند . براساس استانداردهای انجمن مهندسی خودرو ( SAE ) روغن موتورهای چهر فصل به بخش های مختلفی تقسیم و دسته بندی می شوند . این انجمن کد دو عددی یا یک حرفی را اعلام کرده که حروف در آن ها قابلیت استفاده از آن ها را نشان می دهد .

به این ترتیب که عدد قبل از W به این معنی است که گرانروی روغن موتور از دمای پایین تری برخوردار است و عدد هر چه قدر پایین تر باشد نشان دهنده آن است که از قابلیت استفاده در دمای پایین تر را برخوردار است . و عدد بعد از  W نشان دهنده گرانروی روغن موتور در دمای بالاتری است و مشخص می کند که هر چه قدر عدد بزرگتر باشد روغن موتور در دماهای بالاتر سفت تر و چسبنده تر است .

روغن شل در ایران

شرکت روانکار شیمی ماهان با سابقه ای طولانی در زمینه ارائه انواع محصولات پتروشیمی  ، تمامی محصولات شرکت مذکور را با بهترین قیمت و کیفیت در ایران عرضه می نماید .  جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با محصولات شل می توانید با کارشناسان ما در شرکت روانکار شیمی ماهان تماس حاصل فرمائید.

عمده ترین محصولات ارائه شده در این شرکت در گروه های ، روان کننده های صنعتی ، گریس ها ، روغن های صنعتی و ... می باشد .

 

در زیر محصولات این شرکت را می توانید ببینید